Δευτέρα 4 Οκτωβρίου 2010

Νίκησαν τα Λιοντάρια

Την πρώτη νίκη αλλά και τους πρώτους βαθμούς του στο πρωτάθλημα πήρε χθες ο Πανσερραϊκός με 1-0 κόντρα στην Λάρισα.
Το παιχνίδι στης Σέρρες κυρίως κρίθηκε από την αδικαιολόγητη αποβολή του Ιγκλέσιας για την Λάρισα στο 24ο λεπτό. Οι Σερραίοι παρόλο που έπαιξαν με παίκτη περισσότερο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα δεν πίεσαν και δεν απείλησαν ιδιαίτερα την Λάρισα. Μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός θα μπορούσε να δεχθεί κάποιο γκολ, αλλά αντί αυτού πέτυχε το γκολ της νίκης με τον Νταλέ στο 44ο λεπτό.
Μπορεί να ήρθαν οι πρώτοι βαθμοί για τα Λιοντάρια αλλά η εικόνα της ομάδας πάλι δεν ήταν καλή. Δύσκολα οι Σερραίοι με τα μέχρι τώρα δεδομένα θα ξεφύγουν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.