Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

1-1 ο Πανιώνιος στα πηγάδια

Ο Πανιώνιος πήρε τελικά την ισοπαλία μέσα στην ξάνθη με 1-1 παρά το γεγονός ότι έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο και τελείωσε το παιχνίδι με 9.
Ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με τον Ριέρα μόλις στο 9ο λεπτό έχοντας τον έλεγχο του αγώνα σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά την αποβολή κυρίως αμύνθηκε χωρίς να μπορεί να αντιδράσει στην πίεση της Ξάνθης, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης στο 50ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Λέιτε.
Πολύ καλός ήταν ο Μανιάτης για μια ακόμη φορά, ενώ ο Ριέρα που δείχνει να έχει πολλά προσόντα, ήταν εκνευρισμένος και εριστικός σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έπρεπε να είχε αποβληθεί από το πρώτο ημίχρονο.